Kolejne utrudnienia w dzielnicy Bronowice. Kolejarze biorą się za remont wiaduktu

IMG 20161020 171618
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Jeszcze w tym miesiącu kolejarze przystąpią do prac związanych z remontem wiadukt kolejowego nad ul. Męczenników Majdanka. Dla kierowców oznacza to jedno – kolejne utrudnienia.

Kolejarze nie chcą odkładać tego zadania na późniejszy termin. Wkrótce mają rozpocząć się prace przy przebudowie dolnych partii wiaduktu kolejowego nad ul. Droga Męczenników Majdanka w dzielnicy Bronowice.

Wykonawca prac wyłoniony przez PKP Polskie Linie Kolejowe jest gotowy rozpocząć roboty jeszcze w lipcu, lecz najpierw musi dostać zgodę od Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie na zwężenie jezdni.

Rozpoczęcie prac będzie się wiązać ze sporymi utrudnieniami dla kierowców. Na ponad rok w miejscu robót zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

„W tej chwili trwa jeszcze zatwierdzanie projektu organizacji ruchu z zarządcą drogi. Podczas robót planowane jest utrzymanie ruchu samochodów po jednym pasie ruchu w każdą ze stron” – mówi Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK.

Jakie prace trzeba wykonać przy tym wiadukcie? – „Obiekt zostanie wzmocniony i wyremontowany. Poprawiona zostanie izolacja i zabezpieczenia. Aktualnie wymieniane są tory na wiadukcie, co zapewni sprawny i płynny przejazd pociągów oraz wyższy poziom bezpieczeństwa w trakcie prac” – wyjaśnia Martyna Janduła.

Zakończenie wszystkich prac na obiekcie zaplanowano w IV kwartale 2020 r. Wartość inwestycji to niemal 5 mln zł.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.