Kolej Plus. Wszystkie wnioski z woj. lubelskiego w drugim etapie programu

Kolej Plus. Wszystkie wnioski z woj. lubelskiego w drugim etapie programu
Zdjęcie ilustracyjne | POLREGIO

Wszystkie pięć wniosków zgłoszonych przez województwo lubelskie zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu rządowego programu Kolej Plus.

Dzięki realizacji programu Kolej Plus możliwe będzie przywrócenie połączeń kolejowych do miast, które nie mają dostępu do kolei. Głównym celem programu jest uzyskanie lub usprawnienie połączeń miejscowości liczących powyżej 10 tys. z miastami wojewódzkim. Program przyczyni się do eliminowania wykluczenia komunikacyjnego poprzez zapewnienie lepszego dostępu do kolei. Realizacja Kolej Plus ma wpłynąć na poprawę warunków życia mieszkańców i wzrost atrakcyjności wielu regionów Polski.

PKP Polskie Linie Kolejowe oceniły pod względem formalnym 96 wniosków złożonych przez samorządy do programu Kolej Plus. 79 z propozycji (ponad 80%) spełniło wymagania formalne naboru i zostało zakwalifikowanych do II etapu. W drugim etapie samorządy będą miały 12 miesięcy na opracowanie wstępnego studium planistyczno-prognostycznego. Nie wszystkie z tych projektów zostaną zrealizowane, ponieważ budżet programu to 6,6 mld zł.

Kolej Plus w województwie lubelskim

Województwo lubelskie złożyło pięć wniosków do rządowego programu Kolej Plus. Są to:

  • Budowa linii kolejowej Szastarka – Janów Lubelski –Biłgoraj wraz z poprawą dostępności transportu kolejowego w Kraśniku.
  • Prace na liniach kolejowych 69 i 72 na odc. Rejowiec – Zawada – Zamość Szopinek wraz z budową łącznicy omijającej stację Zawada.
  • Rewitalizacja połączenia Chełm – Włodawa wraz z poprawą dostępności transportu kolejowego we Włodawie.
  • Elektryfikacja linii kolejowej nr 30 Łuków – Lublin.
  • Utworzenie połączenia kolejowego Lublin – Łęczna / LW Bogdanka.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.