Kolarze będą rywalizować w Lublinie. Zamknięte ulice, objazdy komunikacji miejskiej [SZCZEGÓŁY]

Wyścig tandemów w Lublinie
Wyścig tandemów w Lublinie | fot. Miasto Lublin

Lublin stanie się miejscem rywalizacji kolarzy biorących udział w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Tandemów oraz Hetman Paracycling Cup. Na trasie zawodów nastąpi zamknięcie ulic, a komunikacja miejska zostanie skierowana na objazdy.

Wyścigi rowerowych tandemów w Lublinie 2024

W związku z organizowanym XXVII Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim Tandemów oraz V Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny, w dniach 27-28 kwietnia na trasie zawodów nastąpi zamknięcie ulic w Lublinie, zgodnie z projektem czasowej organizacji ruchu.

Etap III: 27 kwietnia (sobota) w godz. 8:30-14:00, dystans rundy 4,3 km

Start i meta wyścigu na ul. Poligonowej. Przejazd ulicami: ul. Poligonowa, ul. Zelwerowicza, „stara” Poligonowa, pod wiaduktem w drogę serwisową w kierunku ul. Zelwerowicza, powrót ul. Poligonową do skrzyżowania z ul. Relaksową przejazd na prawy pas. Etap będzie rozgrywany przy ruchu zamkniętym.

Etap IV: 27 kwietnia (sobota) w godz. 15:30-19:30, dystans rundy 2,8 km

Start i meta na ul. Wilhelma Hessa. Przejazd ulicami: Wilhelma Hessa, Plewińskiego, Braci Krausse, Macieja Rataja, Wilhelma Hessa. Etap będzie rozgrywany przy ruchu zamkniętym.

Etap V: 28 kwietnia (niedziela) w godz. 9:00-14:00, dystans rundy 1,4 km

Start i meta na Al. Racławickich. Przejazd ulicami: Al. Racławickie na wysokości pl. Teatralnego, Łopacińskiego, Radziszewskiego, Uniwersytecka, Curie-Skłodowskiej, Grottgera, powrót do Al. Racławickich. Etap rozgrywany będzie przy ruchu zamkniętym.

Objazdy komunikacji miejskiej 27-28 kwietnia w Lublinie

W związku z częściowym zamknięciem dla ruchu ul. Poligonowej, ul. Bohaterów Września i ul. Zelwerowicza w sobotę 27 kwietnia 2024 r. w godz. 9:00-13:30 obowiązują następujące objazdy dla komunikacji miejskiej:

  • Linia nr 4 w obu kierunkach przejazdu: Poligonowa – Zelwerowicza – Koncertowa – Kosmowskiej – Północna – gen. Ducha – …
  • Linia nr 47 w obu kierunkach przejazdu: … – al. Kompozytorów Polskich – Koncertowa – Kosmowskiej – Północna – gen. Ducha – Willowa – …

Jednocześnie w związku z organizacją IV etapu wyścigu i związanymi z tym utrudnieniami w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, informujemy, że w sobotę 27 kwietnia 2024 r. w godz. 15:30-19:15:

  • Linia nr 14 nie będzie obsługiwać ul. Braci Krausse i przystanków: Rondo Karszo-Siedlewskiego NŻ 03 i 05 oraz Rondo Przemysłowców NŻ 04 i 06
  • Kurs linii 70 z godz. 15:50 z przystanku 3182 Felin 02 nie zostanie wykonany

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A jaki wyjazd/objazd z ul. Zielone Wzgórze organizatorzy przewidzieli dla mieszkańców całkiem dużego osiedla? Nie wszędzie można dojechać komunikacją miejską i nie wszystkie plany da się przełożyć…