Kobieta wyskoczyła z okna szpitala przy ul. Abramowickiej. Poniosła śmierć na miejscu

karetka pogotowia ratunkowego
Karetka pogotowia ratunkowego | fot. Dominik Wąsik

W ubiegłym tygodniu jedna z pacjentek Szpitala Neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej w Lublinie wypadła z czwartego piętra. Prokuratura wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Pacjentka wyskoczyła z okna szpitala

Zdarzenie miało miejsce na terenie Szpitala Neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej w czwartek (17.11) przed godz. 19. Jedna z pacjentek Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wyskoczyła z okna oddziału na 4. piętrze i uderzyła o twarde podłoże. Zginęła na miejscu.

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Zabezpieczono dokumentację medyczną i historię choroby 54-latki. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności śmierci pacjentki.

W toku przeprowadzonych czynności z udziałem prokuratora wykluczono udział osób trzecich w zdarzeniu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że była to próba samobójcza i do śmierci kobiety nikt się nie przyczynił. Ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Gdzie uzyskać pomoc?

Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 (całodobowy) – Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 (całodobowy) – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 (całodobowy) – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 (całodobowy) – Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 – Numer alarmowy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.