Kobieta oszukana na ponad 180 tys. zł przez fałszywego Holendra

Giełda kryptowalut, Smartfon, Makieta
fot. Pixabay

35-latka z powiatu puławskiego straciła ponad 180 000 zł, uwierzywszy oszustowi poznanemu na aplikacji randkowej. Charlie, rzekomy Holender, zaoferował jej pomoc w inwestycjach w kryptowaluty, co doprowadziło do serii pożyczek i przekazania pieniędzy na jego konto. Gdy chciała odzyskać środki, kontakt się urwał.

Historia Oszustwa

W kwietniu 35-latka poznała przez aplikację randkową mężczyznę podającego się za Holendra mieszkającego w Lublinie. Po kilku dniach korespondencji zaproponował jej inwestycje w kryptowaluty, przesyłając linki do fałszywych stron internetowych.

Kobieta, przekonana o autentyczności transakcji, zaczęła inwestować swoje pieniądze, a także pożyczone od banków i znajomych, łącznie ponad 180 000 zł.

Pomimo ostrzeżeń ze strony banku, 35-latka kontynuowała inwestycje, wierząc w zapewnienia Charliego. Kiedy chciała odzyskać swoje środki, mężczyzna zerwał z nią kontakt.

Zrozumiała, że padła ofiarą oszustwa, i zgłosiła sprawę na policję. Policja apeluje o ostrożność przy inwestycjach internetowych i sprawdzanie wiarygodności partnerów finansowych.

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś oszustwa finansowego? Podziel się swoją historią w komentarzach i udostępnij ten artykuł, aby przestrzec innych!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.