Kilkugodzinne opady śniegu uszczupliły budżet miasta o 170 tys. zł. Większość ulic czarna i mokra

Akcja odśnieżania ulic i chodników w Lublinie
Akcja odśnieżania ulic i chodników w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W odśnieżanie ulic i chodników zaangażowanych jest 40 pojazdów, w tym pługosolarki i ciągniki z pługami. Miasto zapewnia, że ulice w całym mieście są przejezdne, lecz ruch odbywa się znacznie wolniej niż zazwyczaj. Nocna akcja odśnieżania Lublina pochłonęła już 170 tys. zł.

Aktualna sytuacja na drogach Lublina

Akcja zimowego utrzymania miasta rozpoczęła się w środę (23.11) o godz. 20:00. Obecnie w odśnieżanie ulic i chodników zaangażowanych jest 40 specjalistycznych pojazdów. Ponadto na terenach objętych stałym utrzymaniem pracują brygady realizujące odśnieżanie ręczne.

„Z uwagi na ciągły opad śniegu oczyszczanie chodników, w zależności od rejonu miasta, rozpoczęto pomiędzy godz. 4:00 a 5:30, zaczynając w pierwszej kolejności od schodów i kładek dla pieszych” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Służby twierdzą, że akcję odśnieżania utrudniają stałe opady śniegu. Ulice w całym mieście są już przejezdne – czarne i mokre. Na części z nich może jednak zalegać jeszcze błoto pośniegowe. Prognozy przewidują opady śniegu przez cały dzień.

Zobacz także: Sypnęło śniegiem, paraliż w Lublinie. Wszystkie linie komunikacyjne są opóźnione, niektóre kursy odwołane

W pierwszej kolejności odśnieżane są główne ulice miasta, następnie pozostałe, według przypisanej kategorii. Tereny niebędące w stałym utrzymaniu są monitorowane i odśnieżane w zależności od potrzeb, czyli w tzw. trybie interwencyjnym, na zgłoszenie. Odśnieżanie interwencyjne jest realizowane po wcześniejszym udrożnieniu ulic i terenów objętych stałym utrzymaniem.

W sprawach zimowego utrzymania miasta, zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów:

  • w zakresie dróg – tel. 81 466 57 89, w godz. 6.00-21.00 (od poniedziałku do piątku), w godz. 7.30-21.00 (sobota, niedziela i dni świąteczne);
  • w zakresie terenów znajdujących się poza pasem drogowym – tel. 81 466 31 32, w godz. 7.30-15.30 (od poniedziałku do piątku);
  • w zakresie miejsc parkingowych – tel. 81 503 21 38, w godz. 8.00-18.30 (od poniedziałku do piątku);
  • w pozostałych dniach i godzinach należy dzwonić pod numer 986 (Straż Miejska).

Lublin już płaci za odśnieżanie

Koszty realizacji dotychczasowej akcji zimowego utrzymania miasta w rozliczeniu dobowym (do godz. 5:00) wyniosły 170 tys. zł. Dokładne kwoty poznamy po zakończeniu akcji.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.