Kilkaset osób ustawiło się po darmowe bilety na koncert Budki Suflera. Pula wejściówek wyczerpana przed startem akcji

Kolejka po darmowe bilety na sobotni koncert Budki Suflera
Kolejka po darmowe bilety na sobotni koncert Budki Suflera | fot. Rada Dzielnicy Stare Miasto w Lublinie

Pula bezpłatnych biletów na sobotni koncert Budki Suflera w Ogrodzie Saskim wyczerpała się jeszcze przed startem akcji. Miasto zamierzało zostać 400 biletów, a zaledwie 22 osoby dostały bilety. Co się stało z resztą biletów? Mieszkańcy mówią o skandalu.

Bilety widmo na koncert Budki Suflera

Przypomnijmy, że jako pierwsi poinformowaliśmy o dzisiejszych problemach z bezpłatnymi biletami na sobotni koncert Budki Suflera, który odbędzie się w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim. Do drzwi w siedziby Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin przy ul. Złotej 2 na Starym Mieście, gdzie miały być dystrybuowane wejściówki, ustawiła się kolejka na kilkaset osób.

Zobacz: Długa kolejka na Starym Mieście w Lublinie. Za czym stoi?

Przed weekendem Ratusz zapewniał, że w poniedziałek we wskazanej lokalizacji na mieszkańców będzie czekać łącznie 400 bezpłatnych biletów. Ze względu na ogromne zainteresowanie miasto w ostatnim momencie zmieniło limit biletów na jedną osobę, z 4 na 2. Jak nam relacjonowali czytelnicy, dzisiejsza akcja została zakończona jeszcze przed jej startem.

„Jedno wielkie oszustwo. Kolejka pod Bramę Krakowską. Zaczynają wydawać bilety. 22 osoby zostały obsłużone i większość z nich dostała po dwa bilety, parę po trzy bilety lub cztery. I bilety się skończyły. Wszyscy mają iść do domów. Zastępca dyrektora placówki mówił, że wydał 220 biletów tego poranka. Ludzie wściekli” – relacjonuje pan Kuba.

Kolejka po darmowe bilety na sobotni koncert Budki Suflera
Kolejka po darmowe bilety na sobotni koncert Budki Suflera | fot. Rada Dzielnicy Stare Miasto w Lublinie

Gdzie zatem podziało się 180 biletów? Z tym pytaniem udaliśmy się do Urzędu Miasta Lublin.

„Wejściówki na sobotni koncert Budki Suflera rozeszły się w ciągu kilkunastu minut od momentu ich wydawania. Łącznie rozdysponowano ponad 200 wejściówek. Z całej puli ok. 400 wejściówek część odebrał dzisiaj również zespół, do dystrybucji we własnym zakresie. Tym samym część wejściówek otrzymały osoby oczekujące w kolejce po bilety bezpośrednio od członka zespołu Budki Suflera” – mówi Anna Czerwonka z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Ludzie ustawiali się w kolejce już po godz. 9

„Rozdawanie wejściówek zaplanowano od godz. 11.30. Kolejka ustawiła się jednak już około godz. 9.00. Z uwagi na bardzo dużą liczbę oczekujących osób, w tym grupę osób starszych, wydawanie wejściówek rozpoczęto kilkanaście minut wcześniej. Pracownicy Wydziału Kultury reagowali na bieżąco i adekwatnie do sytuacji, dlatego z uwagi na ogromne zainteresowanie, podjęli decyzję o przekazywaniu maksymalnie 2 zaproszeń jednej osobie, a nie jak pierwotnie zakładano 4” – wyjaśnia Anna Czerwonka.

Dodatkowy koncert na przeprosiny

Urząd Miasta Lublin poczuwa się od odpowiedzialności, że poniedziałkowa akcja nieprzebiegła po ich myśli, dlatego przygotował dla wszystkich fanów Budki Suflera niespodziankę.

„Przykro nam, że nie wszystkie osoby, mimo poświęconego czasu, otrzymały zaproszenia na wydarzenie. W związku z ogromnym zainteresowaniem sobotnim koncertem, Miasto Lublin podjęło wspólnie z zespołem decyzję o organizacji drugiego koncertu, który odbędzie się w poniedziałek, 17 czerwca” – informuje Anna Czerwonka.

O szczegółach wydarzenia oraz dystrybucji bezpłatnych wejściówek poinformujemy na dniach.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dlaczego nie zorganizowano tego koncertu na ARENIE LUBLIN ???? tylko w dziupli w Ogrodzie Saskim – to co mówi rzeczniczka Urzędu to kolejne kłamstwo które powiela po dyrektorze który do nas wyszedł i każdemu tłumaczył coś innego – tak byłam tam od 9.30 i cierpliwie czekałam do 11.30 by dostać wejściówkę dla siebie i męża – pracownicy wzięli wejściówki dla swoich bliskich i znajomych a nas zrobili w balona – po co więc ogłaszają publicznie o czymś z czego nie umieją się wywiązać ? Mam nadzieję że prezydent Żuk na którego głosowałam zrobi porządek z takimi pseudo urzednikami !!!!! przecież podobno w Polsce nie ma już kumoterstwa i oszustwa oraz świętych krów !!! Szkoda że nie mogę tu zamieścić filmików które nagrałam w urzędzie by udowodnić całą prawdę !!!!!