Kierowcy, noga z gazu! Na drogach jest więcej patroli

IMG 3569
Policjanci na motocyklach | fot. Dominik Wąsik

Od dzisiejszego poranka do godzin wieczornych w niedzielę na drogach w całym województwie prowadzone są policyjne działania pod kryptonimem „Prędkość”

Przed nami kolejny majowy weekend. To czas wyjazdów, wzmożonego ruchu na drogach, a także… licznych kontroli prędkości. W związku ze sprzyjającą pogodą policjanci ruchu drogowego spodziewają się nasilonego ruchu pojazdów.

Dlatego od piątkowego poranka do późnych godzin w niedzielę, na drogach województwa lubelskiego pojawią się wszystkie patrole lubelskiej drogówki.

– Celem tych działań jest przede wszystkim dyscyplinowanie kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość czy nagminnie łamią przepisy drogowe – zapowiada komenda wojewódzka policji.

Na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci.

– Przestrzegamy wszystkich kierowców przed pośpiechem na drodze. Bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy – apeluje policja.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.