Kierowców czeka wymiana bezterminowego prawa jazdy. Obowiązek dotyczy każdego

prawo jazdy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Każdy, kto posiada bezterminowe prawo jazdy, będzie musiał wymienić swój dokument na nowy. Taka zmiana spowoduje, że kierowcy stracą swoje bezterminowe prawa jazdy.

Bezterminowe prawo jazdy do wymiany

Przypomnijmy, że od 19 stycznia 2013 r. nie wydaje się bezterminowych praw jazdy. Dokumenty wydane po tej dacie mają okres ważności określony na maksymalnie 15 lat – wszystko zależy od wydanej opinii lekarskiej. Posiadacze praw jazdy wydanych przed tą datą tzw. bezterminowych nie mają zbytnich powodów do radości.

Wraz z tamtą nowelizacją, określono także datę ważności ich dokumentów. Wszystkie starsze prawa jazdy trzeba będzie wymienić do 2033 r. Proces wymiany blankietów prawa jazdy rozpocznie się od 2028 r.

Czy wymiana blankietu prawa jazdy będzie wiązała się z ponowieniem badań lekarskich? Otóż nie! Mimo wymiany bezterminowego dokumentu lub jego wymiany z powodu jego wygaśnięcie do 2033 roku, nic nie zmienia się w okresie ważności uprawnień.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.