Kierowco, noga z gazu! Dziś policyjna akcja „Prędkość”

policja pomiar prędkości
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

W czwartek, 27 lutego lepiej nie przesadzać z prędkością. Na drogach w całej Polsce, także w województwie lubelskim jest dzisiaj o wiele więcej policji, niż zazwyczaj. Ruszyła akcja, podczas której prowadzony jest kaskadowy pomiar prędkości.

Policyjne statystyki nie pozostawiają złudzeń. Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym.

Z powodu nieprzestrzegania przepisów dotyczących prędkości na naszych drogach giną nie tylko kierujący samochodami i ich pasażerowie, ale także piesi i rowerzyści. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka.

Policyjna akcja „Prędkość”

W czwartek, 27 lutego w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Działania mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze będą reagować, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Szczególną rolę będą mieć policjanci z grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m. in. przekraczanie prędkości. W służbie będą używali najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją.

Kontrola drogówki może zakończyć się nie tylko mandatem i punktami karnymi, ale nawet utratą prawa jazdy. W Komendzie Głównej Policji zapewniono, że mundurowi będą bardziej surowi dla osób przekraczających prędkość. Kara może też zostać wymierzona za inne wybryki za kierownicą.

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed pośpiechem na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę” – apelują policjanci.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych i skrzyżowań. Można więc podejrzewać, ze to właśnie tam w czwartek należy spodziewać się największej liczby policjantów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.