Kierowca firmy transportowej dorabiał na boku, spuszczając cukier z cysterny. Ukradł ponad 700 kg cukru

Kierowca cysterny kradł cukier z cysterny
Kierowca cysterny kradł cukier z cysterny | fot. KMP Zamość

Właściciel firmy transportowej zawiadomił policję, że prawdopodobnie jeden z jego pracowników dokonał kradzieży przewożonego towaru. Policjanci ustalili, że 56-latek spuścił z cysterny ponad 700 kg cukru.

Kierowca kradł cukier z cysterny

Realizując czynności w tej sprawie policjanci, ustalili, że pracownik dokonywał kradzieży, fałszując wagę pojazdu podczas tarowania samochodu przed załadunkiem cukru. W schowku ciężarówki przewoził wypełnione wodą plastikowe beczki, zwiększając tym tarę samochodu.

Tak załadowany samochód był ważony przed załadunkiem towaru. W momencie załadunku nieuczciwy pracownik wylewał wodę z beczek. Tym samym w miejsce wagi wylanej wody wchodziła waga ładowanego cukru. Powstałą w ten sposób nadwyżkę ładunku odsypywał.

Podejrzenie padło na zatrudnionego w firmie transportowej 56-latka, który przewoził towar. Mężczyzna skradziony w ten sposób cukier przechowywał na jednej z posesji. Pojechali tam mundurowi i w czasie przeszukania odnaleźli kilka worków tego produktu.

Podejrzany o kradzież 56-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, 56-latek kradł w taki sposób towar kilka razy, zabierając łącznie ponad 700 kg cukru. Jego wartość oszacowano na łączną kwotę 4400 złotych.

Ze swojego postępowania 56-latek wytłumaczy się przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.