Kierowca BMW stracił dowód rejestracyjny za zbyt głośny wydech. Kolejna akcja policji wymierzona w kierowców

BMW M4 ze zbyt głośnym wydechem
BMW M4 ze zbyt głośnym wydechem | fot. KMP Lublin

Policjanci z lubelskiej drogówki w ubiegły weekend przeprowadzili nocne kontrole w ramach akcji „Stop-drift”. Funkcjonariusze ruchu drogowego zabrali kierowcy BMW dowód rejestracyjny i ukarali go mandatem za zbyt głośną pracę wydechu.

BMW ze zbyt głośnym wydechem

Kontrole prowadzone były od piątku. W swoich działaniach policjanci z wydziału ruchu drogowego skupili się na osobach rażąco naruszających zasady bezpieczeństwa. Prowadzone były kontrole prędkości, sprawdzana była trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz tradycyjnie głośność wydechów.

„Weekendowe kontrole to kontynuacja zapoczątkowanych w ubiegłym roku działań »Stop-drift«. Podczas nocnych patroli od piątku do niedzieli policjanci ujawnili blisko 200 wykroczeń” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Funkcjonariusze zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Dodatkowo policjanci ujawnili 4 kierujących pod wpływem alkoholu. Ponadto w wyniku kontroli stanu technicznego pojazdów zatrzymanych zostało 47 dowodów rejestracyjnych.

Niemal połowa nieprawidłowości dotyczyła zbyt głośnego wydechu. Jednym z zatrzymanych był kierowca BMW. Wydech w jego samochodzie znacznie przekroczył dopuszczalne normy hałasu. W związku z tym kierowca został ukarany mandatem, zatrzymano mu dowód rejestracyjny, a samochód odjechał z ulicy na lawecie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.