Kierowca Audi wyjście z progu miał dobre, ale telemark nie wyszedł. 42-latek z blisko 3 promilami

Pijany kierowca Audi przeleciał przez torowisko
Pijany kierowca Audi przeleciał przez torowisko fot. KPP Łęczna

Kierowca Audi tracił panowanie nad pojazdem, uszkodził znak drogowy, bariery energochłonne i przeleciał przez torowisko. Na koniec samochód dachował. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jego wyczyn zarejestrowała kamera.

Przeleciał przez torowisko

Do zdarzenia doszło w niedzielę (26.03) po godz. 13 w Puchaczowie (powiat łęczyński). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki Audi stracił panowanie nad pojazdem, uszkodził znak i bariery energochłonne, zjechał na przeciwległy pas ruchu, przeleciał przez torowisko, po czym pojazd dachował.

Policjanci sprawdzili trzeźwości 42-letniego mieszkańca powiatu łęczyńskiego. Mężczyzna miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Został przewieziony do szpitala. Miał dużo szczęścia, ponieważ nic poważnego mu się nie stało. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Nagranie

Kara za prowadzenie po pijaku

Policja przypomina, że za kierowanie „na podwójnym gazie” grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć również z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.