Kierował samochodem mając 3,7 promila. Na prostej drodze najechał na tył innego samochodu

Zatrzymanie pijanego kierowcy
Miał 3,7 promila alkoholu i spowodował kolizję | fot. policja

27-letni kierowca Audi, będąc w stanie nietrzeźwości z ponad 3,5 promila alkoholu we krwi, zderzył się z Renault, uderzając w jego tył na prostej drodze. Skutkiem tego zdarzenia 59-letni kierujący Renault trafił do szpitala z obrażeniami ciała. Policja zatrzymała prawo jazdy 27-latka, a jego dalsze postępowanie będzie podlegać decyzji sądu.

Sprawca kolizji — miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Do wypadku drogowego doszło w piątek na DW nr 850. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 59-letni mieszkaniec gm. Łaszczów kierujący Renault Kangoo jechał od Werechań w kierunku Tomaszowa Lub. Na wysokości miejscowości Podhucie, poczuł silne uderzenie w tył swojego pojazdu. 59-latek na skutek poniesionych obrażeń trafił do szpitala.

Samochód uszkodzony przez pijanego kierowce
Poszkodowany kierowca Reaulta | fot. policja

Okazało się, że w tył jego pojazdu wjechało Audi. W pojeździe znajdowało się trzech nietrzeźwych mężczyzn. Dwóch z nich miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierującym okazał się rekordzista z ponad 3 promilami alkoholu

Podczas analizy zgromadzonego materiału dowodowego, policjanci ustalili, że 27-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego kierował Audi podczas zdarzenia. Mężczyzna miał w organizmie aż 3,7 promila alkoholu. Prawo jazdy zostało mu już odebrane przez policję, a jego dalsze postępowanie będzie podlegać decyzji sądu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Uszkodzone Audi wypadek koło Tomaszowa Lubelskiego
Miał 3,7 promila alkoholu i spowodował kolizję | fot. policja

Przypominamy, że spożycie alkoholu przed jazdą stanowi ogromne ryzyko dla bezpieczeństwa na drodze i jest nielegalne, z uwagi na zagrożenie dla życia i zdrowia kierowcy oraz innych użytkowników dróg.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.