Kierował karetką nie mając uprawnień. Doprowadził do wypadku transportując dwie osoby

20191126 063226
Kierowca karetki wjechał w autobus MPK Lublin na al. Witosa | fot. nadesłane

Policjanci wyjaśniają okoliczności porannego wypadku, do którego doszło na al. Witosa w Lublinie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierowca karetki z niewyjaśnionej dotąd przyczyny wjechał w tył autobusu.

Do wypadku doszło we wtorek o godz. 4.42 na al. Witosa w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący karetką transportową (bez sygnałów) jadąc od strony Zamościa z niewyjaśnionych przyczyn na wysokości sklepu Carrefour najechał na tył autobusu poruszającego się w tym samym kierunku. W wyniku zdarzenia karetką przewróciła się na lewy bok. Pojazdem przewożone były dwie osoby. 5-letnie dziecko wraz matką trafili do szpitala.

Policjanci wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia, a także zabezpieczyli ślady. Obaj kierujący byli trzeźwi. W trakcie sprawdzania w CEK uczestników zdarzenia wyszło na jaw, że 26-letni kierowca karetki w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze zabezpieczyli okazany przez mężczyznę blankiet prawa jazdy, wstępnie kwalifikując go jako podrobiony lub przerobiony.

Dokładnym wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności zdarzenia zajmą się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze także szczegółowo zbadają zabezpieczony dokument kierowcy karetki. Za używanie podrobionego lub przerobionego dokumentu jako autentycznego grozi kara do 5 lat więzienia.

Czytaj także:

+ Zderzenie karetki transportowej z autobusem MPK Lublin na al. Witosa. Są ranni

+ Kierowcy utknęli w ogromnym korku na al. Witosa. Trwa usuwanie pojazdów z porannego wypadku

68 158798
Zderzenie karetki transportowej z autobusem MPK Lublin na al. Witosa | fot. KMP Lublin
78141735 2519803621474201 3311629564303638528 o
Zderzenie karetki transportowej z autobusem MPK Lublin na al. Witosa | fot. czytelnik Mateusz

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.