Kierował Audi z 3 promilami alkoholu i zakazem prowadzenia

Badanie stanu trzeźwości
Badanie Stanu trzeźwości

Policjanci z Radzynia zatrzymali 44-letniego kierowcę Audi, który prowadził pojazd, mając ponad 3 promile alkoholu we krwi. Mężczyzna posiadał także aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

Szczegóły zatrzymania

W sobotę (25 maja), podczas rutynowej kontroli drogowej w miejscowości Ulan-Majorat, funkcjonariusze zauważyli podejrzane zachowanie kierowcy Audi. Badanie alkomatem wykazało, że 44-latek miał ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że obowiązuje go zakaz prowadzenia pojazdów do stycznia 2026 roku.

kontrola trzeźwości
Zdjęcie ilustracyjne

Za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia oraz kara finansowa na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Zgodnie z nowymi przepisami, sąd może również orzec przepadek pojazdu lub jego równowartość.

gotówka pieniądze
Gotówka | fot. Adobe Stock

Czy uważasz, że kary za prowadzenie pod wpływem alkoholu są wystarczające? Podziel się swoją opinią w komentarzach lub udostępnij ten artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.