Kiedyś Lubella robiła tu mąkę. W młynie Krauzego powstaną mieszkania, a obok stanie blok

Młyn Krauzego zostanie przebudowany na obiekt mieszkalno-usługowy
Młyn Krauzego zostanie przebudowany na obiekt mieszkalno-usługowy | fot. Dominik Wąsik

Mieszkania oraz lokale usługowe mają powstać w dawnym młynie braci Krauze, a tuż obok ma stanąć blok – tak wynika z decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, którą wydał Urząd Miasta Lublin.

Mieszkania i lokale usługowe w młynie Krauzego

Dawny młyn braci Krauze ma być podzielony na pięć stref, z których dwie będą mieć funkcję mieszkalną (73 lokale mieszkalne), a pozostały trzy – usługową. Mieszkania znajdą się w strefie 1 (cztery kondygnacje nadziemne i jedna podziemna z piwnicami) oraz strefie 2 (pięć lub sześć kondygnacji nadziemnych i jedna piwniczna). Natomiast usługi zostały przewidziane w strefach 3 (dwie nadziemne), 4 (jedna nadziemna) i 5 (dwie nadziemne).

Zobacz także: Deweloper zmienił plany ws. zabytkowego młyna Krauzego. Nie będzie 4* hotelu z basenem

Na ten moment nie wiadomo, jakie konkretne usługi znajdą się na terenie planowanej inwestycji. Z dokumentacji wynika, że będą to „standardowe usługi realizowane przy obiektach wielorodzinnych, czy na osiedlach mieszkaniowych”.

Obok młyna miałby powstać trzypiętrowy blok z 48 lokalami mieszkalnymi i garażem podziemnym na 57 samochodów. Kolejne miejsca parkingowe mają znaleźć się między budynkami. Mowa tu o 139 miejscach postojowych, co daje łączną liczbę 196 miejsc parkingowych. Dojazd zapewniony będzie z ul. Działkowej oraz al. Tysiąclecia.

Całkowita powierzchnia przedsięwzięcia wynosi ponad 12,3 tys. m2. Powierzchnia użytkowa parkingów wraz z towarzyszącą im infrastrukturą będzie wynosiła blisko 7,5 tys. m2.

Młyn Krauzego zostanie przebudowany na obiekt mieszkalno-usługowy
Młyn Krauzego zostanie przebudowany na obiekt mieszkalno-usługowy | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.