Kiedy studenci wrócą na uczelnie? „Najwcześniej w trakcie letniej sesji”

Kiedy studenci wrócą na uczelnie? "Najwcześniej w trakcie letniej sesji"
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie | fot. UMCS

Jeśli okaże się, że będziemy mieli do czynienia ze spadkiem zachorowań wśród Polaków, wtedy plan jest taki, aby spróbować uruchomić uczelnie, ale dopiero w trakcie letniej sesji – powiedział wiceminister edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki.

Kiedy studenci wrócą na uczelnie?

O możliwy powrót uczelni został zapytany wiceminister edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki w audycji RMF FM.

„Wielu studentów pochodzi z zagranicy. Jeśli otworzymy uniwersytety, to musimy otworzyć granice. A póki co obserwujemy tendencję odwrotną” – powiedział wiceminister Włodzimierz Bernacki.

„Mamy wielką nadzieję, że jeśli okaże się, że będziemy mieli do czynienia ze spadkiem zachorowań wśród Polaków, to wtedy jest plan, by uruchomić uczelnie, ale dopiero w trakcie sesji letniej” – skomentował.

„Sesja letnia to moment, kiedy studenci najwcześniej będą mogli wrócić na studia w trybie stacjonarnym. Wiele zajęć na uczelniach jest już prowadzonych w systemie bezpośrednim – np. zajęcia praktyczne czy na uczelniach medycznych” – dodał.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.