Kiedy rozebrać choinkę? Do kiedy trzymać choinkę w domu?

choinka
Choinka | fot. pixabay

Kiedy powinno się rozebrać choinkę? Do kiedy trzymać choinkę w domu? Co mówi tradycja? Sprawdzamy, do kiedy choinka powinna stać w domu 2021.

Do kiedy choinka powinna stać w domu?

Nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi na pytanie, kiedy rozebrać choinkę. Zdania na temat tego, do kiedy choinka powinna stać w domu, są podzielone. Najczęściej słyszy się o trzech terminach – 6 stycznia, pierwsza niedziela po Święcie Trzech Króli lub 2 lutego.

  • 6 grudnia, czyli Święto Objawienia Pańskiego (Trzech Króli),
  • pierwsza niedziela po Święcie Objawienia Pańskiego – Niedziela Chrztu Pańskiego (w 2021 roku to 10 stycznia),
  • 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Boskiej Gromnicznej).

Kiedy rozebrać choinkę?

Nie ma jednej konkretnej daty, kiedy każdy z nas rozbiera choinkę. Co dom to inna tradycja. Wielu ludzi z rozebraniem choinki czeka na wizytę księdza „po kolędzie”. Oczywiście niczego złego nie ma także w rozebraniu choinki wtedy, kiedy drzewko obeschło i sypie się.

Co zrobić z choinką?

Jeśli choinka wciąż jest w dobrej kondycji (bo na przykład kupiliśmy ukorzenioną w doniczce), może zdobić nasze mieszkanie bez świątecznych dekoracji, stać na balkonie lub możemy wsadzić ją do naszego ogródka. Sprawdź, co zrobić z choinką, która już się nie nadaje – kliknij tutaj > PORADNIK.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.