Kiedy przestanie padać śnieg? Kilka tysięcy odbiorców w regionie bez prądu

Odbiorcy bez prądu, drzewa łamały się pod naporem śniegu
Odbiorcy bez prądu, drzewa łamały się pod naporem śniegu | fot. PGE

Intensywne opady śniegu sprawiły, że kilka tysięcy odbiorców z województwa lubelskiego jest bez prądu. Służby energetyczne pracują cały czas, by jak najszybciej usunąć awarie.

Śnieg zasypał region

Służby energetyczne usuwają skutki awarii, przez które kilka tysięcy mieszkańców województwa lubelskiego straciło dostęp do prądu. Awarie wywołują intensywne opady mokrego śniegu, pod którego naporem łamią się gałęzie i drzewa, co doprowadza do uszkodzeń infrastruktury elektroenergetycznej.

Spółka PGE Dystrybucja na swojej stronie internetowej informuje Klientów, iż w terenie występują przelotne opady śniegu i prognozowane są marznące opady śniegu z deszczem, mogące skutkować powstawaniem awarii oraz braków zasilania.

„W związku z sytuacją pogodową występują rozproszone ograniczenia w dostępie do energii elektrycznej, które nie mają charakteru awarii masowych. Służby usuwają je na bieżąco. O godz. 6.00 w Oddziale Lublin mieliśmy 3,2 tys. wyłączeń i była to największa wartość – aktualnie jest ok. 1 tys. w RE Puławy. W pozostałych oddziałach liczba wyłączeń nie przekracza 1 tys. odbiorców” – informuje PGE Dystrybucja.

Najgorsza sytuacja występuje w Oddziale Zamość, gdzie bez prądu jest ok. 1,6 tys. odbiorców, w tym ok. 500 w Chełmie. W Oddziale Lublin bez prądu jest ok. 1 tys. odbiorców z Puław i Kraśnika. Spółka zapewnia, że służby energetyczne były przygotowane na wypadek trudnych warunków pogodowych i na bieżąco usuwają skutki awarii.

Do kiedy opady śniegu na Lubelszczyźnie?

Intensywne opady śniegu w regionie mają się utrzymać do końca dnia. Kolejna porcja opadów śniegu, tym razem mniej intensywnych, prognozowana jest w sobotę, 17 grudnia.

POWIĄZANE:

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.