Kiedy powrót do szkół klas 4-8? Niedzielski: Nie rekomenduje dalszego otwierania szkół

Minister zdrowia Adam Niedzielski | fot. Krystian Maj, KPRM
Minister zdrowia Adam Niedzielski | fot. Krystian Maj, KPRM

Kiedy uczniowie klas 4-8 wrócą do szkół? Decyzja ma zostać ogłoszona pod koniec tego tygodnia. Minister zdrowia Adam Niedzielski jest sceptyczny i nie rekomenduje dalszego otwierania szkół.

Kiedy powrót do szkół klas 4-8?

Wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski powiedział w poniedziałek, że w lutym jest szansa na powrót do szkół większej liczby uczniów. Z nieoficjalnych informacji wynika, że uczniowie z klas 4-8 mieliby wrócić do szkół od 8 lutego.

„Na razie analizujemy sytuację epidemiologiczną” – powiedział Rzymkowski. Wiceminister podkreślił, że pierwsze oceny powrotu dzieci z klas I-III do szkół będą możliwe dopiero za kilka dni, kiedy ministerstwo edukacji będzie miało pierwsze dane epidemiczne.

Niedzielski: absolutnie nie rekomenduje dalszego otwierania szkół

Minister zdrowia Adam Niedzielski był w środę gościem porannej rozmowy w Radiu Zet. Zapytany o możliwe otwarcie szkół od 8 lutego dla pozostałych uczniów odpowiedział:

„Absolutnie nie rekomenduje dalszego otwierania szkół. Mamy taką ścieżkę przyjętą, że w drugim tygodniu lutego powtarzamy badania przesiewowe nauczycieli i dopiero po otrzymaniu wyników tych badań będziemy rekomendowali dalsze kroki. Jeżeli się okaże, że puszczenie uczniów z klas 1-3 nie przyniosło pogorszenia wskaźnika (w pierwszym badaniu wyniósł 2 proc.) to wtedy będziemy mieli przestrzeń do podejmowania decyzji” – powiedział Adam Niedzielski.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.