Kiedy otwarcie restauracji? Jest możliwa data otwarcia lokali gastronomicznych

stare miasto lublin restauracje ogródek kawiarniany gastronomiczny
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Restauracje wkrótce zostaną otwarte. Rząd kontynuuje odmrażanie gospodarki. Padła możliwa data otwarcia restauracji w Polsce. Kiedy będzie można pójść do lokali gastronomicznych?

Rząd ma plany, by zezwolić na otwarcie restauracji jeszcze w maju. Jednak będą mogły one działać z pewnymi ograniczeniami. Jak podaje RMF FM, restauracje i bary mogłyby być otwarte tylko w części ogródkowej i tylko z obsługą kelnerską. Oznacza to, że lokale bez ogródków gastronomicznych nie będą mogły działać.

>>> WIADOMOŚCI Z LUBLINA: Miasto nie pobierze od restauratorów czynszu za ogródki gastronomiczne

Otwarcie restauracji w maju

Zgodnie z rządowym planem lokale gastronomiczne mają otworzyć się ponownie 18 maja. Stoliki w ogródkach kawiarnianych mają być rozmieszczone w odległości co najmniej dwóch metrów od siebie, a klientów muszą obsługiwać przy stanowiskach kelnerzy.

Klient będzie mógł wejść do restauracji tylko i wyłącznie w celu skorzystania z toalety. Podchodzenie do baru czy siedzenie wewnątrz będzie zabronione. Klienci nie będą musieli nosić w restauracjach maseczek i rękawiczek. Na dalsze otwarcie lokali gastronomicznych będzie trzeba jeszcze poczekać.

>>> CZYTAJ WIĘCEJ: Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Znamy wstępny termin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.