Kiedy będą otwarte galerie handlowe? Jest nieoficjalna data otwarcia

VIVO Lublin wspiera kampanię Pink Lips Project plakat
Centrum handlowe Vivo! Lublin (dawniej Tarasy Zamkowe) | materiały prasowe

Galerie handlowe wkrótce zostaną otwarte. Rząd kontynuuje odmrażanie gospodarki. Padła data otwarcia galerii handlowych w Polsce. Kiedy będzie można zrobić zakupy w galeriach handlowych?

Przypomnijmy, że rząd zapowiedział odmrażanie gospodarki w czterech etapach. W pierwszy etap weszliśmy 20 kwietnia, gdy zmieniły się niektóre zasady bezpieczeństwa znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 w Polsce.

Od teraz zakupy w sklepie może zrobić w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku można wejść w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia może poruszać się bez opieki osoby dorosłej. Czytaj dalej: Od dziś częściowe zniesienie ograniczeń. Otwarcie lasów, więcej osób w sklepach

Drugiem etapem znoszenia ograniczeń będzie otwarcie sklepów budowlanych w weekendy. Otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych oraz niektórych instytucji kultury – bibliotek, muzeów, galerii sztuki.

W trzecim etapie będą otwierane kolejno rzemiosło, a następnie handel i usługi, także w tych obszarach, gdzie jest bardzo bliski kontakt człowieka z człowiekiem. Będzie też sukcesywnie zwiększana możliwość korzystania z galerii handlowych.

Wydarzenia sportowe do 50 osób możliwe tylko w otwartej przestrzeni i bez udziału publiczności. Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i w klasach szkolnych 1-3 – ustalona ma być maksymalna liczba dzieci w sali.

W czwartym i ostatnim etapie zostaną otwarte usługi typu salony tatuażu, piercingu czy rehabilitacji, a także kina i teatry. Wszystko w nowym reżimie sanitarnym.

Otwarcie galerii handlowych w maju

„Rzeczpospolita” dowiedziała się, że galerie handlowe informują swoich pracowników, że praca w sklepach ruszy już w maju. Otwarte mają też zostać sklepy przy ulicach handlowych. Według nieoficjalnych informacji wynika, że galerie handlowe mają zostać otwarte w poniedziałek 18 maja.

Zakupy i funkcjonowanie galerii handlowych będzie odbywało się według nowych zasad. Sklepy odzieżowe w galeriach handlowych zostaną otwarte, ale będzie obowiązywał w nich limit osób mogących przebywać w jednym czasie na terenie sklepu. Każdy klient będzie musiał mieć na sobie maseczkę i rękawiczki.

Na szczegółowe informacje dotyczące otwarcia galerii handlowych musimy jeszcze poczekać.

CZYTAJ TAKŻE: W tej galerii handlowej w województwie lubelskim otwarte są wszystkie sklepy mimo zakazu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.