Kiedy matura 2020 i egzamin ósmoklasisty? Morawiecki podał możliwy termin

egzamin ósmoklasisty matura
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Matura 2020, egzamin ósmoklasisty i zawodowy prawdopodobnie odbędzie się pod koniec czerwca lub na początku lipca – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty – kiedy?

Już w najbliższy piątek, 24 kwietnia, tegoroczni maturzyści zakończą rok szkolny. Sytuacja epidemiczna w Polsce spowodowała konieczność przesunięcia egzaminu maturalnego. Kiedy odbędą się matury 2020? Na to pytanie odpowiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

„Matura, egzaminy zawodowe i egzaminy ósmoklasistów na pewno się odbędą. Prawdopodobnie się odbędą pod koniec czerwca lub na początku lipca. O dokładnej dacie postaramy się poinformować na 3-4 tygodnie przed egzaminami” – zapewniał premier Mateusz Morawicki.

Morawiecki zapewnił, że egzaminy będą organizowane „w taki sposób, by były maksymalnie bezpieczne, to znaczy ze sporym dystansem, korzystając ze wszystkich możliwych przestrzeni na terenie placówek szkolnych”. Premier wezwał ósmoklasistów i maturzystów, by jak najlepiej przygotowali się do egzaminów.

Ministerstwo Edukacji Narodowej rozważa możliwość rezygnacji z części ustnej matur. Szef resortu edukacji podkreślił, że arkusze egzaminacyjne są już gotowe.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.