Kia zderzyła się z ambulansem do przewozu krwi. Duże utrudnienia po wypadku na al. Kraśnickiej. Objazdy komunikacji miejskiej

Kia zderzyła się z ambulansem do przewozu krwi na al. Kraśnickiej
Kia zderzyła się z ambulansem do przewozu krwi na al. Kraśnickiej | fot. czytelniczka Emilia

Na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej z ul. Bohaterów Monte Cassino zderzyły się dwa pojazdy, w tym ambulans do przewozu krwi. W miejscu zdarzenia występują duże utrudnienia w ruchu.

Transport krwi nie dotrze na czas

Do zdarzenia doszło w piątek (07.06) około godz. 14:05 na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej i ul. Bohaterów Monte Cassino w Lublinie. Na wysokości kościoła na Poczekajce zderzył się ambulans do przewozu krwi z kią. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna i policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ambulansem do przewozu krwi poruszał się al. Kraśnicką w kierunku centrum. Natomiast kierujący kią jechał ul. Bohaterów Monte Cassino od al. Mazowieckiego. Jak nam przekazano, to kierujący ambulansem wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Jak relacjonuje jeden ze świadków zdarzenia, ambulans do przewozu krwi poruszał się jako pojazd uprzywilejowany, z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi. W wyniku zderzenia pojazdów trzy osoby zostały poszkodowane, jednak finalnie do szpitala przetransportowano jedną osobę.

W miejscu zdarzenia występują duże utrudnienia w ruchu. Z powodu wypadku na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej i Bohaterów Monte Cassino linia nr 301 tymczasowo kursuje z pominięciem przystanków Poczekajka 04 i Dziewanny 01. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Przypomnijmy, że na tym samym skrzyżowaniu zaledwie dwa dni temu doszło również do zderzenia dwóch pojazdów, o czym pisaliśmy w tym materiale: BMW zderzyło się z mazdą na skrzyżowaniu w Lublinie. Służby zaalarmował system eCall w jednym z pojazdów

ZDJĘCIA

Kia zderzyła się z ambulansem do przewozu krwi na al. Kraśnickiej
Kia zderzyła się z ambulansem do przewozu krwi na al. Kraśnickiej | fot. czytelniczka Emilia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.