KGHM i Bogdanka podpisały list intencyjny dotyczący wspólnych projektów górniczych. Celem surowce przyszłości

Od lewej: prezes KGHM Tomasz Zdzikot i prezes LW Bogdanka Kasjan Wyligała
List intencyjny KGHM i Bogdanki | materiały prasowe

KGHM Polska Miedź i Lubelski Węgiel Bogdanka podpisały list intencyjny o współpracy przy projektach górniczych. Chodzi o projekty dotyczące wydobycia surowców przyszłości.

KGHM chce współpracować z Bogdanką przy projektach surowcowych

W dokumencie zadeklarowano, że spółki będą podejmować współpracę w różnych formach, w zależności od ich potrzeb i możliwości, ze szczególnym uwzględnieniem założeń zawartych w strategiach biznesowych.

„Spółki będą współdziałać i elastycznie dopasowywać się do sytuacji, podążać za rozwojem oraz dostosowywać technologie do zmian na świecie, oraz wykorzystywać nowe szanse biznesowe, by budować przewagi konkurencyjnej obu spółek” – informuje w komunikacie biuro prasowe LW Bogdanka.

Wiceprezes zarządu ds. finansowych KGHM Mateusz Wodejko powiedział, że Polska posiada złoża, których wydobycie jest i będzie kołem zamachowym krajowej gospodarki w kolejnych latach.

„Transformacja energetyczna, elektromobilność, przemysł zbrojeniowy – ich funkcjonowanie zależy od dostępności tzw. surowców przyszłości. KGHM to od lat gwarant bezpieczeństwa surowcowego Polski, aby je wzmacniać i otwierać się 2 na nowe kierunki biznesowe, chcemy współpracować z innymi liderami polskiego rynku wydobywczego, a jednym z takich liderów jest LW Bogdanka” – zaznaczył Mateusz Wodejko.

Wiceprezes zarządu ds. handlu i inwestycji „Bogdanki” Dariusz Dumkiewicz zwrócił uwagę, że współpraca z KGHM to istotny krok w kontekście przyszłości bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Sygnatariusze listu deklarują m.in. wolę ścisłej współpracy ws. wytypowania i analizy możliwości realizacji wspólnych przedsięwzięć inwestycyjnych w zakresie nowych projektów górniczych w Polsce dotyczących surowców przyszłości. Szczegółowe zasady w zakresie planowanych przedsięwzięć mają zostać przedstawione w odrębnych umowach.

Zobacz także: Negocjacje zakończone, jest porozumienie w LW Bogdanka. Górnicy dostaną podwyżki i jednorazowe świadczenie do 26 tys. zł

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.