Kazali 11-latkowi całować buty i wrzucili jego rower do wody. Są już w rękach policji

kazali całować buty
Nastolatkowie kazali 11-latkowi całować buty | fot. Polsat News

Policjanci ustalili i zatrzymali nastolatków, którzy znęcali się nad swoim młodszym kolegą. Pod groźbą wrzucenia jego roweru do wody kazali całować się po butach.

W miniony piątek policjanci bialskiej komendy otrzymali nagranie od jednej ze stacji telewizyjnych. Widoczny był na nim nastolatek, zmuszany przez starszych kolegów do całowania ich po butach.

Chłopak miał wykonywać ich polecenia w tym całować buty, by Ci nie wrzucili do wody jego roweru. Jeden z uczestników całe to zdarzenie nagrał telefonem komórkowym” – relacjonuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Dzięki szybkiemu działaniu bialskich policjantów jeszcze tego samego dnia ustalono, że do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gm. Biała Podlaska. Policjanci dotarli też do pokrzywdzonego nastolatka. Okazało się, że jest to 11-letni mieszkaniec powiatu bialskiego. Sytuacja miała miejsce na początku czerwca.

Pokrzywdzony nastolatek łowił wówczas ryby w zbiorniku wodnym. Gdy podeszła do niego grupa starszych chłopaków, w obawie o swoje zdrowie wykonywał wydawane przez nich polecenia. Nastolatkowie znęcali się nad młodszym chłopakiem, stosowali groźbę zmuszając do określonego zachowania” – opisuje podkom. Salczyńska-Pyrchla.

Pomimo tego, że chłopak spełniał ich polecenia rower został wyrzucony przez nich z pomostu do wody. Poszkodowany nastolatek chcąc uratować swoją własność wszedł do wody i wyciągnął go na brzeg.

Kilka godzin po zgłoszeniu policjanci dotarli też do pozostałych osób biorących udział w zdarzeniu. Okazało się, że są to 15 i 16-latek z gm. Biała Podlaska oraz ich 14-letni znajomy z powiatu łosickiego.

Materiały sprawy przekazane zostały do Sądu Rodzinnego w Białej Podlaskiej. Wobec całej trójki nieletnich sprawców czynu karalnego zastosowany został środek wychowawczy w postaci nadzoru kuratora” – dodaje rzeczniczka.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.