Kawałki szkła w partii popularnego alkoholu. Sprawdź, czy masz go w domu

alkohol wódka akcyza
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Jeden z klientów poinformował Główny Inspektor Sanitarny o znalezieniu fragmentu szkła w alkoholu. Chodzi o partię Seagram’s Gin o pojemności 0,7. Firma Wyborowa wycofała całą partię tego produktu.

Kawałki szkła w butelce alkoholu

W związku z incydentem w zakładzie produkcyjnym w Zielonej Górze dotyczącym kilkunastu butelek Seagram’s Gin, zarząd firmy Wyborowa S.A. podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży całej partii ginu – Seagram’s Gin o pojemności 0.7l i numerze partii: 21011371 który można znaleźć w dolnej części, na tylnej etykiecie butelki.

Działania prowadzące do zablokowania całej partii produktu mają charakter prewencyjny, ponieważ istnieje pewne ryzyko, że pojedyncze sztuki produktu (maksymalnie kilkanaście butelek z wycofanej ponad dwudziestotysięcznej partii) mogą zawierać fragmenty szkła a spożycie produktu z jego zawartością może zagrażać zdrowiu.

„Uruchomione zostały odpowiednie procedury, których celem było ustalenie przyczyn i skali zaistniałej sytuacji. Powołany został wewnętrzny zespół, którego analiza wykazała, że potencjalnie narażonych na uszkodzenie zostało maksymalnie kilkanaście butelek o pojemności 0.7 l i numerze partii produkcyjnej: 21011371, dystrybuowanych wyłącznie na polskim rynku” – czytamy w komunikacie firmy Wyborowa S.A.

Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem.

Seagrams Gin 07l
Seagram’s Gin 0,7l

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.