Kaufland zastąpi Tesco w Lublinie? UOKiK przeprowadzi badanie rynku

tesco lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

UOKiK skierował do drugiego etapu trzy postępowania w sprawie przejęcia sklepów Tesco przez Kaufland. W sprawach lokalizacji w Lublinie, Wrocławiu i Warszawie uznano za konieczne przeprowadzenie badania rynku.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że skierował do drugiego etapu trzy postępowania w sprawie przejęcia sklepów Tesco przez sieć Kaufland Polska Markety. Chodzi o sklep Tesco w lokalnym pasażu handlowym przy ul. Orkana 4 w Lublinie, a także o sklepy w Warszawie i Wrocławiu.

UOKiK poinformował, że przed ewentualnym wydaniem zgody na przejęcie sklepów przez Kaufland konieczne są badania lokalnych rynków handlowych, bo według wnioskodawcy szacunkowe łączne udziały uczestników transakcji na poszczególnych rynkach są wysokie i wynoszą od ok. 20 proc. do ponad 30 proc.

Rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. Prezes UOKiK może wyrazić zgodę (bezwarunkową lub warunkową) na koncentrację albo zakazać jej przeprowadzenia.

Czytaj więcej…

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.