Kaufland w miejscu Tesco Lublin? Sieć czeka na zgodę UOKiK

tesco lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Kaufland jest zainteresowany przejęciem pięciu lokalizacji należących do Tesco Polska. Do UOKiK wpłynął już wniosek w tej sprawie. Kaufland chce zastąpić Tesco w pięciu największych miastach, m.in. w Lublinie.

Pod koniec sierpnia spółka Kaufland Polska Markety złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Mowa w nim o przejęciu pięciu lokalizacji hipermarketów Tesco przez Kaufland.

W dniu 30 sierpnia Kaufland Polska złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie nabycia części mienia Snowfinch 19 II oraz Zodiac S.r.r.l., w związku z zamiarem otwarcia nowych marketów w pięciu największych miastach w Polsce. Wnioski dotyczą sklepów w Krakowie przy ul. Wielickiej 259, w Warszawie przy ul. Stalowej 60/64, we Wrocławiu przy ul. Długiej 37/47, w Lublinie przy ul. Orkana 4, w Gdańsku przy ul. Cienistej 30” – mówi Daria Tworek z biura prasowego Kaufland Polska Markety.

Teraz Kaufland czeka, aż wniosek zostanie przeanalizowany przez UOKiK, który ma podjąć decyzję w tej sprawie. Rozpatrywanie wniosku może potrwać do końca września, a jeśli urząd uzna, że konieczne są dodatkowe analizy rynku – nawet cztery miesiące od złożenia wniosku.

Kaufland przejmie Tesco Lublin

W ubiegłą sobotę do naszej redakcji napisał jeden z Czytelników, który poinformował, że po pasażu Tesco w Lublinie chodzili ludzie, którzy rozdawali ulotki informujące o tym, że w tym miejscu od stycznia 2020 roku otworzy jest Kaufland.

Dziewczyna, która rozdawała ulotki powiedziała, że może oficjalnie potwierdzić, że Kaufland będzie od stycznia. Tesco teraz zmniejszyli i tam, gdzie zlikwidowali halę mają być nowe pasaże. Stare sklepy prawdopodobnie zostaną tak jak są” – informuje czytelnik Piotr.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie w biurem prasowym Kaufland Polska, lecz do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.