Kaucja za butelki po piwie będzie większa. Koniec z 35 groszami za butelkę

kaucja za butelki
kaucja za butelki

Po kilkunastu latach kaucja za butelki została podniesiona. Wzrost cen dotyczy jak na razie wszystkich marek piw należących do Grupy Żywiec.

 

Powoli możemy żegnać czasy, kiedy kaucja zwrotna za butelki po piwie wynosiła 35 groszy. Po kilkunastu latach kaucja za butelki została podniesiona i wynosi obecnie nie 35 groszy, a 50 groszy.

 

– Od 1 lutego 2017 Grupa Żywiec wprowadziła podwyżkę kaucji na wszystkie butelki zwrotne dla swoich Klientów. Dotychczasowa wysokość kaucji nie była zmieniana od lat 90-tych, a koszt nowych opakowań na rynku wzrósł w tym czasie znacznie – czytamy w oficjalnym komunikacie spółki.

 

Cena samego piwa ma się nie zmienić, gdyż wzrost kaucji za opakowanie jest neutralny dla ceny piwa przy założeniu, że butelka zostanie zwrócona do sprzedawcy.

 

Tuż za Grupą Żywiec mają pójść w ślady największe polskie browary takie jak m.in. Kompania Piwowarska (Tyskie, Lech, Żubr) czy grupa Carlsberg (Carlsberg, Okocim, Kasztelan, Harnaś). Jak na razie zmian nie planuje Browar Perła.

 

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. spoooko — tylko niech wszyscy sprzedawcy przyjmują bez problemu butelki a nie tylko za okazaniem paragonu !!!!!!!!!!!

  1. Bez problemu przyjmuja butelki „na wymiane”. Oddajesz stare i kupujesz przy okazji pelne. Nikt nie nalicza kaucji – wiec nie trzeba jej odzyskiwac. Paragon nie jest potrzebny. Realnie kupujesz wiec tansze piwo !

   Wpiszcie w GOOGLE: „jak nie placic kaucji za butelki” i kliknijcie w link do serwisu wykop.pl ,

   aby poczytac krotkie opracowanie jak to dziala. Zapraszam serdecznie.

 2. Kupujesz piwo w sklepie a później babka mówi „chyba to nie u mnie pan kupował” albo „nie mam miejsca” czy „tylko na wymianę” oraz „a paragon pan ma?”

 3. dokladnie skoro chca podnosic ceny butelek to niech nałożą obowiazek przyjmowania butelek w sklepach a nie ja po imprezie ide po perle wezme ale po zywcu nie przebieraja

 4. Ja tam piję perłę w puszce tylko więc się nie martwię takimi rzeczami