Kaskadowy pomiar prędkości na drogach regionu. Policja szuka piratów

radar laserowy policja krakow
Pomiar prędkości | fot. Policja

Od wtorkowego poranka na wszystkich drogach województwa lubelskiego trwają kaskadowe kontrole prędkości. To pierwsza odsłona tej akcji w tym roku.

Kaskadowe kontrole prędkości prowadzone są na terenie całego województwa lubelskiego. Policjanci rozstawili się na wszystkich drogach krajowych znajdujących się w naszym województwie.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

„Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju” – czytamy w komunikacie policji.

Kontrola drogówki może zakończyć się nie tylko mandatem i punktami karnymi, ale nawet utratą prawa jazdy. W Komendzie Głównej Policji zapewniono, że mundurowi będą bardziej surowi dla osób przekraczających prędkość. Kara może też zostać wymierzona za inne wybryki za kierownicą.

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed pośpiechem na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę” – apelują policjanci.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.