Ważny temat? Prześlij newsa!

Karuzela za 140 tys. zł poważnie uszkodzona? Nie świeci, ucichła świąteczna muzyka

Spotted Lublin

Jedna ze świątecznych atrakcji uległa poważnej awarii. Mowa o karuzeli, która odkąd pojawiła się na Placu Litewskim, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród przechodniów. Nie działa karuzela na pl. Litewskim Karuzela na pl. Litewskim w Lublinie to najnowsza atrakcja tegorocznej miejskiej iluminacji świąteczno-noworocznej. Cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem ze strony najmłodszych, ale też i tych starszych. […]

Uszkodzona karuzela na Placu Litewskim

Uszkodzona karuzela na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin
Dodaj anonimowo Na żywo Przejdź do strony

Jedna ze świątecznych atrakcji uległa poważnej awarii. Mowa o karuzeli, która odkąd pojawiła się na Placu Litewskim, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród przechodniów.

Nie działa karuzela na pl. Litewskim

Karuzela na pl. Litewskim w Lublinie to najnowsza atrakcja tegorocznej miejskiej iluminacji świąteczno-noworocznej. Cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem ze strony najmłodszych, ale też i tych starszych. Co wieczór karuzela jest oblegana przez tłumy, które robią sobie przy niej zdjęcie, ale również pozują na niej.

W okresie świąteczno-noworocznym otrzymaliśmy informacje od jednego z czytelników, że na karuzeli w jednym czasie przebywało około 20 osób, gdzie dopuszczalny limit osób został oszacowany na 8 osób. Przypomnijmy, że dla karuzeli wprowadzono regulamin: Miasto wprowadziło regulamin dla karuzeli na pl. Litewskim. W wyniku licznych uszkodzeń atrakcję objęto też monitoringiem

Dziś podczas porannego spaceru zauważyliśmy, że karuzela już nie świeci, a z jej głośników już nie wybrzmiewa świąteczna muzyka. Ponadto praktycznie każdy z 4 koników, na których można siadać, posiada widoczne usterki. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta, do którego należy świąteczna karuzela. Przypomnijmy, że jej zakup wyniósł ok. 140 tys. złotych.

„Zgłosiliśmy awarię firmie sprawującej nadzór techniczny, która po ustaleniu przyczyn niezwłocznie rozpocznie prace serwisowe” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Aktualizacja 03.01.2024

„Wczorajszą awarię zgłosiliśmy firmie sprawującej nadzór techniczny, która niezwłocznie rozpoczęła prace serwisowe w ramach bieżącego utrzymania. Doszło do awarii elementów podzespołów instalacji elektrycznej. Aktualnie czekamy na dostarczenie zamówionych części zamiennych i ich wymianę, co umożliwi ponowne korzystanie z karuzeli” – informuje Joanna Stryczewska.

Zdjęcie

Uszkodzona karuzela na Placu Litewskim w Lublinie
Uszkodzona karuzela na Placu Litewskim w Lublinie | fot. Dominik Wąsik
Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Ważny temat? Prześlij newsa!

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Bądź na bieżąco z Lublinem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check