Karol Okrasa gotował w lesie Nadleśnictwa Biłgoraj. Znany kucharz poświęcił odcinek żurawinie

Karol Okrasa z programem „Okrasa łamie przepisy” w Nadleśnictwie Biłgoraj
Karol Okrasa z programem „Okrasa łamie przepisy” w Nadleśnictwie Biłgoraj | fot. Nadleśnictwo Biłgoraj

Karol Okrasa, kucharz znany z programu kulinarnego „Okrasa łamie przepisy” w lipcu odwiedził Nadleśnictwo Biłgoraj, gdzie pośrodku lasu przygotowywał posiłki z żurawiną w roli głównej. Odcinek jest już dostępny na platformie TVP VOD.

Karol Okrasa w Nadleśnictwie Biłgoraj

Karol Okrasa w lipcu gościł w Nadleśnictwie Biłgoraj. Tutejsze rozległe lasy to część Puszczy Solskiej, wielkiego kompleksu leśnego położonego w południowej części województwa lubelskiego, złożonego głównie z borów sosnowych. Występują tu także rozległe torfowiska, porośnięte przez żurawinę, borówkę czerwoną czy czarne jagody.

Nie mogło zatem zabraknąć kuchni z żurawiną błotną, ale w oryginalnym i nietuzinkowym wykonaniu znanego mistrza kuchni. Pierwszą propozycją Karola Okresy były inspirowane bigosem kotleciki z sarniej łopatki glazurowanej żurawinowym sosem z podpieczoną krótko młodą kapustą. Druga propozycja to smażone wątróbki drobiowe podane z konfiturą z żurawiny i cebuli na grzance z chałki. A trzecia to rodzaj deseru trufle z kaszy jaglanej, żurawiny i leśnych orzechów w kakaowym pudrze.

W programie oprócz Karola Okresy wzięli udział przedstawiciele Lasów Państwowych: Mariusz Szabat – nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj, Dominik Chwiej – zastępca nadleśniczego, Andrzej Borowiec – dyrektor regionalny Lasów Państwowych w Lublinie oraz Andrzej Kluczkowski – rzecznik prasowy RDLP w Lublinie.

Premiera tego odcinka miała miejsce w sobotę 22 lipca na kanale TVP 1, jednak cały czas można go obejrzeć na platformie TVP VOD.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.