Karabin snajperski, pistolety, broń. 33-latek zatrzymany w Lublinie miał prawdziwy arsenał

68 169456 g
Arsenał broni w domku letniskowym 33-latka z gm. Bełżyce | fot. KMP Lublin

Zatrzymany w poniedziałek 33-letni mężczyzna posiadał prawdziwy arsenał broni i amunicji. W sumie zabezpieczono u niego 45 sztuk broni palnej i około tys. sztuk amunicji.

Przypomnijmy, że w poniedziałek policjanci z Lublina zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Bełżyce, który odwiedził swoją babcię mieszkającą w bloku przy ul. Skrzatów w Lublinie. Mężczyzna uzbrojony w granat i rewolwer żądał od kobiety 20 tysięcy złotych i groził wysadzeniem w powietrze.

68 169460 g
33-latek z gminy Bełżyce zatrzymany za posiadanie broni palnej | fot. KMP Lublin

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie z funkcjonariuszami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterorystycznego Policji dokonali sprawdzeń kolejnych adresów, gdzie mógł przechowywać materiały wybuchowe i broń palną.

Jak się okazało w domku letniskowym na terenie gminy Ludwin policjanci natrafili na prawdziwy arsenał. Mężczyzna ukrył wszystko pod podłogą jednego z pomieszczeń. Łącznie policjanci ujawnili 35 sztuk broni długiej, w tym karabin snajperski, 10 sztuk broni krótkiej, blisko 200 sztuk istotnych elementów broni, w tym zamki, komory zamkowe, lufy.

68 169457 g
Arsenał broni w domku letniskowym 33-latka z gm. Bełżyce | fot. KMP Lublin

Dodatkowo mężczyzna był w posiadaniu około 7 tys. sztuk amunicji różnego kalibru, 20 zapalników do granatów oraz substancji chemicznych niewiadomego pochodzenia. Czarnorynkową wartość znaleziska policjanci szacują na kwotę co najmniej 200 tys. zł. Na poczet przyszłej kary kryminalni zabezpieczyli już blisko 30 tys. zł.

33-latek dzisiaj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe, gdzie usłyszy zarzuty związane z nielegalnym posiadaniem broni i materiałów wybuchowych, spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa oraz usiłowaniem wymuszenia rozbójniczego. Może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Polecam wszystkim tym którzy usiłują ograniczyć Polakom dostęp do LEGALNEJ broni…
  „I wy o których zapomniałem, lub pominąłem was przez litość,
  albo dlatego, że się bałem, albo, że taka was obfitość…
  I ty cenzorze, co za wiersz ten, zapewne skarzesz mnie na ciupę iżem się stał świntuchów hersztem..
  Całujcie mnie wszyscy w dupę”
  J. Tuwim