Kapitalne zwycięstwo AZS UMCS Lublin – Superpuchar Polski 2024 jest ich!

grafika Superpuchar Polski
Superpuchar Polski | Fot. AZS UMCS Lublin

Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin triumfowały w niezwykle emocjonującym spotkaniu o Pekao S.A. Superpuchar Polski 2024, pokonując drużynę KGHM BC Polkowice 94:74. Kapitalna gra Laury Miškinienė, która zdobyła 27 punktów i została MVP meczu, zapewniła lubliniankom pierwsze trofeum w nowym sezonie.

Początek meczu pełen emocji

Spotkanie rozpoczęło się mocnym akcentem ze strony mistrzyń Polski z Polkowic, które szybko zdobyły przewagę (0-4). Jednak dzięki punktom Laury Miškinienė oraz świetnej serii Dominiki Ullmann, AZS UMCS Lublin zdołał objąć prowadzenie 11-8, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 28-24 dla akademiczek.

Zacięta walka w drugiej kwarcie

Druga kwarta przyniosła zmiany w prowadzeniu. Drużyna KGHM BC Polkowice na chwilę odzyskała przewagę (28-31), zmuszając trenera Krzysztofa Szewczyka do wzięcia przerwy. W tym momencie obie drużyny skupiły się na defensywie, walcząc punkt za punkt. Mimo wyrównania w końcówce (38-38), polkowiczanki schodziły do szatni z prowadzeniem 41-44.

Lublinianki wychodzą na prowadzenie

Po przerwie AZS UMCS Lublin rozpoczął imponujący powrót. Seria rzutów za trzy punkty Dominiki Ullmann dała zielono-białym przewagę 58-51, którą drużyna utrzymała do końca trzeciej kwarty (62-58).

Ostatnia kwarta pełna dominacji

Decydująca kwarta to popis gry AZS UMCS Lublin, które nie tylko utrzymały przewagę, ale również powiększyły ją dzięki skutecznym trójkom Stelli Johnson i Magdaleny Szymkiewicz. Ostateczny wynik 94-74 przypieczętował zdobycie Superpucharu przez drużynę lublinianek, a najskuteczniejszą zawodniczką została Laura Miškinienė, zdobywczyni 27 punktów.

Trener Szewczyk o kluczowych momentach meczu

Po meczu trener Krzysztof Szewczyk nie krył radości, ale jednocześnie zwrócił uwagę na trudność tego spotkania:

„Niezmiernie cieszymy się ze zwycięstwa, dobrze rozpocząć sezon w takim stylu. Kluczowym momentem była druga połowa, kiedy zmieniliśmy sposób obrony i dobrze podzieliliśmy się piłką przy rzutach trzypunktowych. To pozwoliło nam odskoczyć na 20 punktów. Tak naprawdę ten wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu, bo było to ciężkie spotkanie. Cieszymy się z wygranej, ale już myślimy o następnych meczach.”

Ważne momenty meczu:

• Laura Miškinienė zdobyła 27 punktów i została MVP meczu.
  • Dominika Ullmann trafiała kluczowe rzuty za trzy punkty, które przechyliły szalę na korzyść AZS UMCS.
  • Batabe Zempare zaliczyła double-double (16 punktów, 13 zbiórek), co miało duży wpływ na wynik spotkania.
  • Polski Cukier AZS UMCS Lublin zdominował ostatnią kwartę, wygrywając ją 32-16.

Jak oceniacie szanse AZS UMCS Lublin na zdobycie kolejnych trofeów w tym sezonie? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach i udostępnijcie ten artykuł, by inni kibice również mogli świętować ten sukces!