Kąpielisko nad Zalewem Kraśnickim. Wiadomo, kiedy pojawią się ratownicy

61884732 2296619870558669 3088157128788017152 o
Zalew Kraśnicki w Kraśniku | fot. Wojciech Wilk - Burmistrz Miasta Kraśnik

Już tylko miesiąc dzieli nas od otwarcia kąpieliska nad Zalewem Kraśnickim w Kraśniku. W czwartek Rada Miasta Kraśnika przyjęła regulamin kąpieliska, który będzie obowiązywał w tym sezonie.

Kąpielisko nad Zalewem w Kraśniku będzie czynne od 1 lipca do 31 sierpnia, przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 10:00 do 18:00. Zgodnie z przyjętym regulaminem kąpieliska, kąpiel poza obszarem do tego przeznaczonym jest zabroniona, a osoby pływające zobowiązane są do przestrzegania poleceń ratowników.

Nie wolno wprowadzać zwierząt, korzystać z kąpieliska pod wpływem alkoholu i środków odurzających, zaśmiecać, grillować oraz palić ognisk. Radni dodali zapisy mówiące o zakazie zachowywania się w sposób odbiegający od ogólnie przyjętych norm społecznych, zakłócającego komfort wypoczynku innych osób” – mówi Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika.

Do osób, które nie będę przestrzegały regulaminu i zaleceń ratowników stosowane będą konsekwencje wynikające z Kodeksu Karnego i innych regulacji prawnych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.