Już za kilka dni stacja kolejowa Lublin zmieni nazwę

Już za kilka dni stacja kolejowa Lublin zmieni nazwę
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W niedzielę 15 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Od tego też dnia stacja kolejowa Lublin będzie funkcjonowała pod nową nazwą.

Z propozycją zmiany nazwy dworca kolejowego w Lublinie poprosiła w marcu br. spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Chodzi o zmianę nazwy stacji kolejowej z dotychczasowej nazwy „Lublin” na „Lublin Główny”.

Przypomnijmy, że obecnie na obszarze Lublina funkcjonuje jedna stacja kolejowa – Lublin oraz sześć kolejowych przystanków osobowych (Lublin Północny, Lublin Zachodni, Lublin Ponikwoda, Lublin Zadębie, Lublin Zemborzyce i Rudnik).

W uzasadnieniu uchwały Rady Miasta Lublin czytamy, że zmiana dotychczasowej nazwy stacji kolejowej „Lublin” na „Lublin Główny” ułatwi komunikację pasażerom podczas podróży jak i przy zakupie biletów na podróż.

Czytaj także: Radni poparli projekt zmiany nazwy dworca kolejowego w Lublinie

W kwietniu radni jednogłośnie poparli pomysł zmiany, lecz ostateczna decyzja w tej sprawie należała do spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. I tak od niedzieli 15 grudnia 2019 r. obowiązująca nazwa stacji kolejowej w Lublinie to Lublin Główny.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Lublin to porazka,zajmijcie sie peronami.Czwarrty peron i walizki to dopiero przyjemnosc podrozowania