Radni poparli projekt zmiany nazwy dworca kolejowego w Lublinie

Radni poparli projekt zmiany nazwy dworca kolejowego w Lublinie
Dworzec PKP w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku dworzec kolejowy w Lublinie zmieni swoją nazwę. Radni dali zielone światło, lecz teraz decyzja należy do władz PKP Polskie Linie Kolejowe.

O zaopiniowanie propozycji zmiany nazwy dworca kolejowego w Lublinie poprosiła w marcu spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Chodzi o zmianę nazwy stacji kolejowej z dotychczasowej nazwy „Lublin” na „Lublin Główny”. Z podobną propozycją wyszedł prezydent Krzysztof Żuk, który przedstawił uchwałę podczas kwietniowej sesji rady miasta.

Obecnie na obszarze miasta Lublin funkcjonuje jedna stacja kolejowa – Lublin oraz pięć kolejowych przystanków osobowych (Lublin Północny, Lublin Ponikwoda, Lublin Zadębie, Lublin Zemborzyce i Rudnik). Zmiana dotychczasowej nazwy stacji kolejowej „Lublin” na „Lublin Główny” ułatwi komunikację pasażerom podczas podróży jak i przy zakupie biletów na podróż” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Radni jednogłośnie poparli pomysł zmiany, lecz ostateczna decyzja w tej sprawie należy do spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Prawdopodobnie nazwa stacji może zostać zmieniona wraz z wprowadzeniem grudniowego rozkładu jazdy.

Czytaj także: Wznawiają prace na trasie kolejowej Lublin-Dęblin. We wrześniu pociągi pojadą do Warszawy

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.