Już wiadomo, gdzie w Lublinie ruszą pierwsze szczepienia przeciwko koronawirusowi

szczepienie covid19
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Już za kilka dni do Polski trafi pierwsza partia szczepionek na Covid-19. Ministerstwo Zdrowia podało listę szpitali, w których ruszą pierwsze szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Pierwsze szczepienia przeciwko Covid-19 w Polsce odbędą się już pod koniec grudnia i zostanie przeprowadzone w 73 szpitalach węzłowych. W Lublinie będzie to szpital – SPSK nr 1 i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Szef KPRM Michał Dworczyk ogłosił, że w sobotę 26 grudnia wieczorem do Polski przyjedzie pierwsze 10 tysięcy sztuk szczepionek. Dzień później szczepionki trafią do 73 szpitali w całej Polsce. Do grupy zero do szczepienia zgłosiło się ponad 300 tys. osób (stan na 22.12.2020).

POWIĄZANE: Szczepionka Biontech/Pfizer i jej skutki uboczne. Co wiadomo do tej pory?

Pierwsze dawki (tzw. etap 0 szczepień) będą przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia, pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.