Już w ten weekend Poniatowianki 2024!

Poniatowianki 2024
Poniatowianki 2024 | fot. Organizator

Poniatowianki 2024 to wyjątkowe święto miasta, które w tym roku zaskoczy mieszkańców nową formułą. Dwudniowe wydarzenie pełne atrakcji rozpocznie się 22 czerwca i potrwa do 23 czerwca.

Sobota: otwarcie sezonu kąpielowego i Noc Świętojańska

22 czerwca, w samo południe, przy kąpielisku miejskim Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniatowej oficjalnie otworzy sezon kąpielowy. To doskonała okazja do rozpoczęcia lata w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

Noc Świętojańska

Wieczorem wydarzenie przeniesie się do Parku Miejskiego przy tężniach, a później na molo. Tam odbędzie się obrzęd świętojański z puszczaniem wianków oraz zabawą przy muzyce na żywo, trwającą „do białego rana”. To magiczna noc, której nie można przegapić.

Niedziela: Tradycje ludowe i występy artystyczne

23 czerwca, od godziny 13:30, Poniatowianki będą kontynuowane z naciskiem na tradycje ludowe. Dzień rozpocznie się mszą św. polową, po której uczestnicy będą mogli degustować tradycyjne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z całego województwa.

Plakat wydarzenia Poniatowianki 2024
Poniatowianki 2024 Plakat wydarzenia | fot. Organizator

Atrakcje i pokazy

  • Występy artystyczne zespołów folklorystycznych, dzieci i młodzieży.
  • Prezentacje wokalistów, solistów i zespołów folkowych.
  • Wieczorne koncerty Zespołu MELO oraz Andrzeja „Piaska” Piasecznego z zespołem, będące główną atrakcją wieczoru.

Pokazy wojskowe

W trakcie całego dnia nie zabraknie również obecności 18 Brygady Zmotoryzowanej. Żołnierze zaprezentują sprzęt wojskowy, pokazy walk oraz tradycyjną wojskową grochówkę, która na pewno zadowoli wszystkich smakoszy.

Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy!

Poniatowianki 2024 to wydarzenie pełne różnorodnych atrakcji, które zapewni niezapomniane wspomnienia wszystkim uczestnikom.

Czy planujesz wziąć udział w Poniatowiankach 2024? Podziel się swoją opinią w komentarzu i zaproś znajomych do wspólnej zabawy!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.