Lublin: Już niedługo przetarg na nowe trolejbusy

mpk ztm lublin komunikacja miejska
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Z początkiem lutego Lublin podpisał pierwsze z czterech umów w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Projekt zakłada m.in. zakup nowego taboru.

 

– Przyznane środki Lublin przeznaczy na inwestycje w infrastrukturę, zakup taboru niskoemisyjnego oraz rozbudowę systemu informacji pasażerskiej – poinformował wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

 

Program Operacyjny Polska Wschodnia dofinansuje m.in. budowę nowego odcinka ul. Muzycznej wraz z mostem nad Bystrzycą, buspasami i trakcją trolejbusową, którą pojawią się na ul. Jana Pawła II oraz al. Kraśnicka. Trolejbusy będą docierać do nowych obszarów miasta, w tym nowych osiedli mieszkaniowych m.in. na Węglinie.

 

Projekt zakłada także zakup 15 niskopodłogowych trolejbusów klasy mega (18 metrowych). Mają być wyposażone w pneumatyczny układ zawieszenia pojazdu z funkcją tzw. przyklęku, klimatyzację, system informacji pasażerskiej czy układ jazdy autonomicznej, w którym źródłem dodatkowej energii będą baterie litowo – jonowe.

 

Planowany termin ogłoszenia przetargu na dostawę trolejbusów to marzec.

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Drodzy państwo! To miłe,że będą zakupione nowe trolejbusy i,że powstaną nowe trakcję, lecz czy będą połączenia Sławinka z Czechowem( aleja Warszawska- Połnocna – Paganiniego), oraz aleja Warszawska- Felin Europak. Takie połączenia są potrzebne dla wielu osób. Wiedzcie że na Sławinku nie wszyscy posiadają własne samochody co wiąże się z dotarciem do pracy. Na dodatek na Warszawskiej w godzinach porannych tworzą ogromne korki w kierunku centrum. Połączenia ze Sławinka w kierunku Czechowa nie ma wcale . Proszę o tym pomyśleć . Pozdrawiam Pasażer