Już nie tylko autobusy i taxi. Z buspasów mogą korzystać kolejne pojazdy

Buspas na ul. Muzycznej
Buspas na ul. Muzycznej | fot. Miasto Lublin

Kolejne grupy pojazdów otrzymały przywilej korzystania z buspasów na terenie Lublina. Zmiany obowiązują od 15 lipca.

Kto może jeździć po buspasach w Lublinie?

Do tej pory po buspasach, oprócz komunikacji miejskiej, mogły poruszać się pojazdy uprzywilejowane oraz taxi. Przepisy ustawy o elektromobilności taką możliwość dają również pojazdom elektrycznym typu BEV.

Nowa opracowana przez miasto Lublin organizacja ruchu dopuszcza korzystanie z buspasów także przez motocyklistów oraz nieoznakowane i oznakowane pojazdy Policji i oznakowane Straży Miejskiej.

Na terenie Lublina jest ponad 10 km dróg, na których funkcjonują buspasy. Projekt zmiany organizacji ruchu został wdrożony na ul. Grygowej, Fabrycznej, Lubelskiego Lipca ’80, Muzycznej oraz Drodze Męczenników Majdanka.

„Z uwagi na trwającą inwestycję przebudowy Al. Racławickich, po jej zakończeniu, zostanie opracowany projekt, który na buspasach dopuści większą liczbę użytkowników” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.