Już mocno wieje, a może jeszcze bardziej. Jest ostrzeżenie IMGW dla całego województwa

Silny wiatr porywa parasol
Silny wiatr porywa parasol | fot. Adobe Stock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w czwartek spodziewany jest silny wiatr w całym województwie. Prędkość wiatru w porywach może sięgnąć 80 km/h.

Wiatr w porywach do 80 km/h

Jak zapowiada IMGW, silny wiatr będzie występował na terenie całego województwa lubelskiego, w tym w Lublinie. Ma mocno wiać już od czwartkowego popołudnia 21 grudnia. Wiatr z zachodu będzie osiągał prędkość do 40 km/h, ale w porywach do 80 km/h.

„Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu” – czytamy w alercie IMGW wydanym dla województwa. Meteorolodzy ocenili prawdopodobieństwo swojej prognozy na 80 proc.

Prognoza pogody dla regionu na najbliższe dni

W czwartek (21.12) po południu i wieczorem zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek (21/22.12) zachmurzenie duże, przejściowo możliwe większe przejaśnienia. Opady deszczu, przechodzące w deszcz ze śniegiem, a w drugiej połowie nocy także w śnieg. Możliwe lokalne burze z opadem krupy śnieżnej. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W piątek (22.12) w dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z piątku na sobotę (22/23.12) zachmurzenie duże. Przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni. Lokalnie drogi i chodniki mogą być śliskie.

W sobotę (23.12) w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.