Już 12-14 maja odbędzie się największy w Polsce Zlot Miłośników Broni, Militariów i Survivalu!

Targi Militaria Pro Arma

Rekonstruktorzy, wystawa pojazdów militarnych,  strefa survivalu, parada z udziałem orkiestry wojskowej, pokazy, spotkania z wyjątkowymi gośćmi, wystawa broni palnej, strzelnica ASG oraz laserowa, sklepy z odzieżą i akcesoriami outdoorowymi, akcesoria strzeleckie, optyka, wydawnictwa, sprzęt obozowy i bushcraftowy, akcesoria obronne, elektronika i sprzęt, nawigacja i GPS, wykrywacze metali i wiele innych.

Wystawa broni palnej

Spotkania z ekspertami z dziedziny wojskowości czy strzelectwa będą prawdziwą ucztą duchową dla miłośników militariów. Podjęte podczas Zlotu rozmowy toczyć się będą wokół bezpieczeństwa i przepisów prawa, organizacji szkoleń i aktywności sportowej, edukacji obronnej, porozumienia i koordynacji pomiędzy stowarzyszeniami, wspierania klubów strzeleckich oraz konsultowania i wspierania członków stowarzyszeń w zakresie kolekcjonerstwa broni i militariów, rekonstrukcji historycznych i strzelectwa praktycznego. Dopełnieniem rozmów będzie specjalna wystawa broni palnej, na której można będzie podziwiać unikalne egzemplarze z różnych okresów historycznych oraz nowoczesny sprzęt. Natomiast w strefie strzeleckiej miłośnicy ASG będą mieli okazję do przećwiczenia swoich umiejętności oraz testowania różnego rodzaju akcesoriów strzeleckich i optyki.

Targi Militaria Pro Arma

Księga Rekordów Guinnessa

Największy, strzelający rewolwer świata, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa na wystawie w Lublinie! Mowa o gigantycznej replice kultowego rewolweru  Remington. Rewolwer wykonywano ręcznie i z największą precyzją przez 5 lat. Broń mierzy 1,2 metra długości i 40 centymetrów wysokości. Waży 50 kilogramów. W jej bębnie pomieści się 6 ołowianych kul, odlewanych przez rusznikarza. Jedna kula waży 128 gramów. W komorze, oprócz kuli musi znaleźć się także proch – dokładnie 22 g.

Strefa survivalu

Obecne czasy pokazują jak łatwo zaburzyć nasze poczucie bezpieczeństwa. Warto więc dowiedzieć się jak uzdatnić wodę, rozpalić odpowiednie ognisko, zbudować schronienie, nawigować lub nastawić pułapkę. Survival – bo o nim mowa, wiąże się z poszukiwaniem dróg radzenia sobie z własnymi słabościami, z byciem świadomym siebie, swoich ograniczeń, ale i swoich nadzwyczajnych możliwości. Odwiedź strefę survivalu i dowiedz się, jak wyjść naprzeciw trudnych okoliczności, jak przełamać swoje lęki, zniszczyć przeszkody i własne ograniczenia, jak przetrwać chwile w sytuacjach kryzysu.

Targi Militaria Pro Arma

Wystawa pojazdów militarnych i sprzętu wojskowego

Czołg Leopard, MRAP, Rosomak, moździerz  samobieżny, zestawy przeciwpancerne i przeciwlotnicze, pojazdy wykorzystywane  do zabezpieczenia medycznego i wszelkiego rodzaju działań poligonowych, transportery i wiele innych, będzie można zobaczyć z bliska podczas Zlotu Militaria Pro ARMA. Będzie to prawdziwa gratka dla fanów techniki wojskowej.

Targi Militaria Pro Arma

Powszechna Obrona Polaków i Wojewódzkie Obchody Dnia Kadeta

W dniu 12 maja odbędzie się konferencja „Powszechna Obrona Polaków” oraz inauguracja Wojewódzkich Obchodów Dnia Kadeta. Adresatem konferencji są obywatele pragnący włączyć się aktywnie w działania proobronne poprzez różne formy aktywności tj. sporty obronne, ratownictwo, współpracę z formacjami mundurowymi. Szczególnym odbiorcą jest młodzież klas mundurowych,  zainteresowana tematyką obronności i karierą w służbach wojskowych.

Na konferencję obowiązuje rejestracja na stronie https://obrona.targi.lublin.pl/

Wojewódzkie Obchody Dnia Kadeta uświetnią pokazy paradne, apel, występ orkiestry wojskowej i prezentacja sprzętu wojskowego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Targi Militaria Pro Arma

MILITARIA Pro ARMA –  Zlot Miłośników Broni, Militariów i Survivalu w Lublinie

12 maja 2023 – godz. 10:00 – 18:00 | 13-14 maja 2023 – godz. 10:00 – 18:00

Targi Lublin SA, ul. Dworcowa 11 (hala C)

Więcej informacji: https://militariaproarma.com

Bilety: https://tobilet.pl/militaria-pro-arma-zlot-milosnikow-broni-militariow-i-survivalu-2023.html

Sponsorzy Targi Militaria Pro Arma

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.