Juwenalia 2023 w Lublinie. Korowód studencki przejdzie ulicami miasta, wystąpią utrudnienia w ruchu

GERHAND Korowód 2019 24

Dzisiaj startują Juwenalia Politechniki Lubelskiej. Imprezę rozpocznie korowód studentów, który wyruszy z Placu Litewskiego na tereny zielone Politechniki przy ul. Nadbystrzyckiej. Podczas przemieszczania się korowodu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Korowód studencki w Lublinie 2023

Uczestnicy korowodu zbiorą się o godz. 17:30 na Placu Litewskim. Po uroczystym odebraniu przez studentów symbolicznych kluczy do miasta, studenci wyruszą z centrum w kierunku terenów zielonych Politechniki Lubelskiej. Przejdą ulicami Krakowskie Przedmieście, Racławickie, Sowińskiego, Głęboka, Nadbystrzycka, Wapienna, gdzie dotrą na miejsce około godz. 19:30.

Zobacz: Poznaliśmy tegoroczny motyw przewodni korowodu. Jak się przebrać?

Utrudnienia w ruchu

Od ul. 3 Maja do korowodu dołączy samochód ciężarowy z naczepą ze sprzętem grającym wraz z obsługą i służbą porządkową. Przemarsz uczestników ulicami powinien odbywać się jednym pasem ruchu na zasadach ruchu kolumny pieszych. Na trasie przemarszu, w miejscu skrzyżowań ulic, możliwe jest wstrzymanie ruchu pojazdów przez policję na czas niezbędny do przejścia kolumny pieszych.

Kto wystąpi?

Juwenalia 2023 Lublin potrwają dwa dni. W piątek (5.05) wystąpią: Tribbs, Kubańczyk, ReTo i Guzior. Natomiast w sobotę (6.05) na terenach zielonych Politechniki zagrają: laureaci przeglądu kapel studenckich, O.S.T.R., Gibbs oraz Bajm i Beata Kozidrak. Wstęp na koncerty jest darmowy.

Szczegóły dostępne tu: Juwenalia Lublin 2023. Dwa dni koncertów. Na scenie ReTo, O.S.T.R., Kubańczyk, Guzior, Bajm

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Każdy musi w ten sposób tam się przemieścić? Można dojechać tam autobusem?