Juwenalia 2019 w Lublinie. Ulicami przejdzie korowód, będą utrudnienia w ruchu

Korowód studencki w Lublinie 2018 | fot. Damian Gerhand // Spotted Lublin

W czwartek w Lublinie rozpoczną się Juwenalia. Po symbolicznym przekazaniu kluczy do miasta, korowód studentów przejdzie ulicami na tereny zielone Politechniki Lubelskiej. Podczas przejścia korowodu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Uczestnicy korowodu studenckiego zbiorą się na placu Litewskim. Wcześniej reprezentanci uczelni odbiorą od prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka symboliczne klucz do bram miasta, a około godziny 18:00 wyruszą oni w barwnym korowodzie w kierunku terenów zielonych Politechniki Lubelskiej.

Uczestnicy korowodu będą przemieszczać się ulicami: Krakowskie Przedmieście, al. Racławickie, Sowińskiego, Głęboką, Nadbystrzycką, Wapienną i prosto na tereny zielone Politechniki Lubelskiej, gdzie około godziny 19.40 przemarsz powinien się zakończyć.

Na trasie przemarszu, w miejscu skrzyżowań ulic, ruch pojazdów zostanie wstrzymany na czas niezbędny do przejścia kolumny pieszych. Opóźnione mogą być również kursy komunikacji miejskiej. Zabezpieczenie ruchu kołowego na trasie zapewniać będą służby policyjne.

Organizatorzy spodziewają się, że w korowodzie weźmie udział około 4-5 tysięcy uczestników. Tegorocznym motywem przewodnim korowodu będą SUPERBOHATERZY. Część uczestników przebierze się za gang z kultowej gry. O tym pisaliśmy tutaj.

Na korowodzie będą nasi fotoreporterzy, więc prosimy się uśmiechać 🙂 Wasze zdjęcia trafią później do naszej galerii, w której będziecie mogli siebie szukać.

Przeczytaj także:

>>>Juwenalia 2019 w Lublinie. Sprawdź godzinowy rozkład koncertów

>>>Kozienalia i Medykalia z WySPĄ i WSSP 2019. Sprawdź godzinowy rozkład koncertów

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.