Juwenalia 2019 w Lublinie. Poznaliśmy pierwsze szczegóły

13131489 926992847395931 6879583164497261127 o 1
Juwenalia w Lublinie | fot. Jakub Pecio // Spotted Lublin

Juwenalia 2019 w Lublinie. Samorząd studentów Politechniki Lubelskiej zdradził pierwsze szczegóły organizowanej przez siebie imprezy w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej.

Tegoroczne Lubelskie Dni Kultury Studenckiej rozpoczną się od koncertów organizowanych przez studentów Politechniki Lubelskiej. Już tradycyjnie, Juwenalia rozpoczną się przemarszem barwnego korowodu studentów, który przejdzie ulicami naszego miasta.

Studenci zbiorą się na Placu Litewskim, by następnie przejść Krakowskim Przedmieściem, Al. Racławickimi, ul. Sowińskiego, Głęboką i Nadbystrzycką, gdzie poprzez ul. Wapienną dotrą na zielone tereny Politechniki Lubelskiej.

Juwenalia 2019 rozpoczną się w czwartek 8 maja i wtedy przez miasto przejdzie korowód studentów. Impreza potrwa do soboty 11 maja. Przez 4 dni koncerty będą odbywały się w rytmach hiphopowo-rockowych.

Dwie imprezy w tym samym czasie

Samorządy lubelskich uczelni nie dogadały się między sobą w trakcie uzgadniania terminów imprez, przez co dwie imprezy pokryją się terminowo. Mowa tu o Juwenaliach oraz Kozienalia i Medykalia z WySPĄ i WSSP.

Juwenalia odbędą się w dniach 8-11 maja, a Kozienalia i Medykalia z WySPĄ i WSSP na terenie Browaru Perła w dniach 9-12 maja. Natomiast impreza organizowana przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Radę Samorządu Studentów Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, jaką jest Feliniada-Wseiada zaplanowano na 18-19 maja.

Feliniada-Wseiada 2019 to dwa dni koncertów na Felinie, które odbędą się 18-19 maja 2019. Imprezy towarzyszące to: „TRIP na Podhale” (Kościelisko 2019), „LEVEL UP” i Bieg ‘’UP na 5” . Jeśli chodzi o gatunki muzyczne, jakie będą towarzyszyć podczas Feliniada-WSEIada, to pierwszy dzień odbędzie w rytmie HIP HOPu, a kolejny dzień tradycyjnie DISCO POLO.

Samodzielną imprezę zorganizuje samorząd studentów KUL. Termin tegorocznych KULturaliów to 24 i 25 maja. Miejsce i program wydarzeń jeszcze nie są znane.

Przeczytaj także:

>> Kozienalia i Medykalia z WySPĄ i WSSP 2019 – studenci połączyli siły

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.