Języki obce nie muszą być obce!

dziewczynaefekt e1476279482773

Nauka języka obcego w szkole nie zawsze stoi na takim poziomie, który satysfakcjonuje. Często jest tak, że kończymy edukację, ale mamy problem z płynnym i swobodnym wypowiadaniem się. Rynek pracy jest bezlitosny – bez znajomości przynajmniej angielskiego trudno znaleźć dziś zatrudnienie.

Często słyszymy, że do języków trzeba mieć talent, że nie każdy ma zdolności językowe. To tylko półprawda. Prawdą natomiast jest to, że to zwykle wymówki – każdy jest w stanie opanować obcy język w stopniu komunikatywnym. Wystarczy tylko wiedzieć jak to zrobić.

Ideałem, do którego najlepiej dążyć w nauce języka jest całkowite odrzucenie nawyków, które mamy w języku ojczystym – musimy nauczyć się myśleć w obcym języku i posługiwać się nim niejako mimochodem. Swobodny dialog na różnorodne tematy to najlepsza droga do celu. W związku z tym podstawowe narzędzia do nauki języka, takie jak fiszki, listy najczęściej używanych słów, osłuchiwanie się z językiem (przez radio czy seriale) mogą nie wystarczyć.

Popularność szkół językowych nie dziwi. To właśnie tam mamy pewność, że trafimy na doświadczonego lektora, który sprawi, że już w krótkim czasie będziemy pewnie posługiwać się obcym językiem. Szkoły, które stosują metodę bezpośrednią (np. szkoła językowa EFEKT), mają o wiele lepsze wyniki niż inne placówki. Głównym założeniem metody bezpośredniej jest nauka komunikowania się. Większy nacisk kładzie się na mówienie i rozumienie, a w konsekwencji na naukę myślenia, co sprawia, że uczniowie już po kilku tygodniach są w stanie wypowiadać się w danym języku.

Metoda bezpośrednia w praktyce

Zajęcia z języka obcego metodą bezpośrednią polegają na konwersacjach w niewielkich grupach. Dzięki temu uczestnicy kursu nie są narażeni na stres, mogą się lepiej poznać i często ze sobą rozmawiać. Utrwalają nowe wyrażenia poprzez powtarzanie, ćwiczą konwersacje, które nie są wyjęte z podręcznika, ale zdarzają się w realnym życiu – wszystko to sprawia, że kształtują się odruchy językowe, wyrabia się pewność siebie, a wypowiadanie się w obcym języku przestaje być krępujące.

Oferta szkoły językowej EFEKT i więcej informacji na temat metody bezpośredniej znajduje się na stronie internetowej: www.efekt-lublin.com.pl

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. ja dopiero po wyjeździe na studia do Warszawy zabrałam się za solidną naukę i szlifowanie językowych umiejętności, zapisałam się na kurs do lincolna i to była zdecydowanie trafiona decyzja, zajęcia są ciekawe, różnorodne więc nie można się nudzić, lektorzy tłumaczą wszystko z dużym zaangażowaniem i bez problemu można dopytywać o kolejne sprawy a do tego atmosfera jest bardzo przyjazna więc się nie stresuję jak muszę mówić po angielsku