Jeździł Uberem, mimo posiadanego zakazu kierowania pojazdami. Rozpoznał go policjant w przejeżdżającym obok aucie

Zatrzymany kierowca Ubera na ul. Kunickiego
Zatrzymany kierowca Ubera na ul. Kunickiego | fot. KMP Lublin

Policjant z wydziału ruchu drogowego wracając ze służby zatrzymał kierowcę Ubera, który miał zakaz kierowania pojazdami. Funkcjonariusz rozpoznał mężczyznę, bo jakiś czas temu go kontrolował. Okazało się, że 52-latek był poszukiwany.

Kierowca Ubera zatrzymany

Policjant, który na co dzień pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, jest czujny również po służbie. W środę (1.02) wracał z żoną ze służby, gdy w przejeżdżającym obok samochodzie zauważył mężczyznę, który nie powinien siedzieć za kółkiem.

Małżeństwo zatrzymało samochód jednej z firm świadczących usługi przewozowe na ul. Kunickiego. Funkcjonariusz za kierownicą rozpoznał mężczyznę, którego jakiś czas temu kontrolował. 52-latek miał mieć zakaz prowadzenia pojazdów. Na miejsce wezwali umundurowany patrol.

Jak się okazało, przypuszczenia policjantów były trafione. 52-latek posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo był osobą poszukiwaną. Mężczyzna musi liczyć się z zarzutami za złamanie zakazu sądowego. Może mu grozić kara do 3 lat więzienia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.